• Projekt MEN - Laboratoria Przyszłości

.

• 03.2023

#Laboratoria Przyszłości - spotkanie marcowe

Uczniowie z klasy 4 i 6 w ramacha zajęć "Spotkania z robotem" mieli okazję zacząć składać z elementów drewnianych swoje pierwsze roboty Lofi.

• 01.2023

#Laboratoria przyszłości - styczniowe spotkanie

Uczniowie z klasy 2 na zajęciach sprawdzali, czy ich robot Dafi poradzi sobie z trudnymi zadaniami.smiley

• 12.2022

#Labolatoria Przyszłości - zajęcia grudniowe

Zabawy z Robotem Luną na zajęciach w klasa I-III

• 12.2022

#Laboratoria Przyszłości - zajęcia grudniowe

Uczniowie klas 4-6 od grudnia mogą uczestniczyć w zajęciach z robotyki prowadzonych przez panią Agnieszkę Michalczuk. W ramach zajęć uczniowie pracują z Lofi.

LOFI to mikrokontroler z funkcją robota, dzięki któremu przy wykorzystaniu całego zestawu uczniowie będą mogli nabyć podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, ale również podstaw robotyki, mechaniki oraz programowania, a także fizyki. To właśni za sprawą zestawu stworzonego przez LOFI uczniowie będą mogli konstruować począwszy od układów elektronicznych, przez programowalne mechanizmy, kończąc na mobilnych robotach.

Za nami już są pierwsze zajęcia na których uczniowie składali drewniane pudełka, w których przechowywane będą stworzone na zajęciach roboty oraz inne podzespoły.

• 30.11.2022

#Laboratoria Przyszłości - zajęcia listopadowe

30 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu MEiN "Laboratoria Przyszłości" Uczniowe klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach pokazowych prowadzonych przez edukatorów.

Zajęcia pokazowe dotyczyły:

DRUKU 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie  w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie przygotowywali  drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

JAK WIDZI KOMPUTER? - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to było wprowadzeniem w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

• 25.11.2022

"Hokus-pokus, czary-mary,
            Niech się spełnią andrzejkowe czary”.

Dnia 25.11.2022r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca uczniów klas I-III. Dzieci przyszły przepięknie poprzebierane, różnorodność strojów nie miała granic. Podczas balu poznaliśmy zwyczaje andrzejkowe, a dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich wróżb,  zabaw i konkursów. Tańców,  radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  bal. Zadowoleni wróciliśmy do domów pełni nadziei, że spełni się to, co wywróżyliśmy sobie tego magicznego dnia.

Dziękujemy Radzie Rodziców na pyszny poczęstunek!

W trakcie całej zabawy andrzejkowej wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy z Programu "Labolatoria Przyszłości", również zdjęcia wykonywane były przy użyciu profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

• 17.11.2022

#Laboratoria Przyszłości - zajęcia listopadowe

17 listopada uczniowie klasy VIII na lekcji fizyki budowali obwody elektryczne z wykorzystaniem pomocy w ramach "Laboratorium Przyszłości". Uczniowie bardzo sprawnie radzili sobie z odczytywaniem i budowaniem prostych obwodów elektrycznych, które w efekcie końcowym dawały efekt świetlny lub dźwiękowy. Jednak najlepszą radość sprawiło stworzenie małego odbiornika radiowego z którego można było usłyszeć "hity radiowe".

Była to bardzo ciekawa lekcja, która połączyła w formie zabawy, teorię z codzienną praktyką.

• 10.2022

#Laboriatoria Przyszłości - zajęcia październikowe

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała zestaw multimedialny, który wykorzystywany jest podczas zajęć koła tetralnego oraz lekcji muzyki.

Uczniowie z klasy piątej na lekcji informatyki mieli możliwość zapoznania się z robotami.