• Usuwamy bariery

•

Od dnia l września 2011 roku Szkoła Podstawowa im. Jerzego Kukuczki w Ocicach uczestniczy w realizacji projektu systemowego „Usuwamy bariery - indywidualizacja nauczania w szkołach podstawowych  Gminy Bolesławiec"  w  ramach  Programu  Operacyjnego  Kapitał  Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci z klas I - III szkół podstawowych funkcjonujących w Gminie Bolesławiec.

Do celów szczegółowych należą:

- zapewnienie każdemu dziecku realizującemu I etap edukacyjny w szkołach podstawowych funkcjonujących na terenie Gminy Bolesławiec oferty edukacyjne - wychowawczo - profilaktycznej, zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi,

- stymulowanie ogólnego rozwoju uczniów,

- wzmocnienie pożądanych cech osobowości, rozbudzenie zainteresowań, wyrobienie odpowiedniej motywacji do nauki,

- zwiększenie stopnia i zakresu wykorzystania w szkołach podstawowych w Gminie Bolesławiec aktywizujących metod nauczania,

- wzbogacenie bazy szkół w pomoce dydaktyczne oraz sprzęt specjalistyczny, wspomagający proces indywidualizacji.

W ramach projektu nauczyciele szkół gminnych oraz specjaliści z zewnątrz: logopeda i socjolog podczas trzech semestrów szkolnych (rok szkolny 2011/2012 oraz pierwszy semestr roku szkolnego 2012/2013) będą prowadzić bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla 169 uczniów w wymiarze łącznym 2.430 godzin zajęć.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu
          Społecznego