• Kodeks Ekologiczny

          1. Podczas zakupów unikaj wszelkich artykułów jednorazowego użytku. Kupuj rzeczy trwałe. Zakupy pakuj do torby wielokrotnego użytku.
          2. Jedz zdrową żywność, dużo świeżych owoców i warzyw, unikaj fast-foodów, chipsów, słodzonych napojów oraz produktów spożywczych posiadających różnego rodzaju barwniki, konserwanty i ulepszacze.
          3. Segreguj śmieci. Odpady wyrzucaj do pojemników na makulaturę, szkło, plastik i metale.
          4. Zużyte baterie koniecznie wyrzucaj do oznakowanych pojemników na odpady niebezpieczne.
          5. Oszczędzaj wodę.  Postaraj się, aby czysta woda nie płynęła bezużytecznie do ścieków, kiedy myjesz zęby, czy cokolwiek robisz w łazience, niech woda nie leci z kranu bez potrzeby. Sprawdź, czy spłuczka w ubikacji nie cieknie — taki cienki strumyczek, który płynie przez całą dobę, może zużyć więcej wody, niż zużywa cała rodzina.
          6. Oszczędzaj energię. Wyłączaj niepotrzebne oświetlenie. Stosuj żarówki energooszczędne.
          7. Kompostuj wszystkie odpadki organiczne, np. obierki z jarzyn i owoców, ogryzki jabłek itp. Uzyskany w ten sposób nawóz wykorzystaj w swoim ogrodzie.
          8. Nie spalaj śmieci, ograniczaj palenie resztek do przypadków absolutnie niezbędnych. jak kłącza perzu i rośliny porażonych chorobami. Pamiętaj, że spalanie to więcej dwutlenku węgla w atmosferze, kompostowanie zaś to więcej próchnicy w glebie.
          9. Nie wolno wypalać traw na wiosnę, ponieważ w ten sposób wyjaławia się glebę, giną drobne zwierzęta, zanieczyszcza się powietrze, można doprowadzić do groźnych pożarów.
          10. Pamiętaj o aktywności ruchowej, możesz uprawiać różne dyscypliny sportu, jazdę na rowerze, taniec, nordic walking, brać udział w rajdach pieszych i kołach sportowych.