Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Nauczyciele, w obliczu zagrożenia dla naszego zdrowia i życia, jakie niesie nam koronawirus, stajemy przed trudnym zadaniem dla nas wszystkich - nauki na odległość. Jest to zupełnie nowa sytuacja, dlatego bardzo ważne jest, by podejść do tego z należytą powagą i zrozumieniem, ale również ze zdrowym rozsądkiem. Uczniowie naszej szkoły mają systematycznie przekazywane informacje oraz materiały do nauki poprzez dziennik elektroniczny i inne dostępne nośniki. Bardzo ważne jest, żeby rodzice w sposób świadomy wspierali swoje dzieci, służyli im pomocą, jak i kontrolowali ich działanie. Proszę pamiętać, że Internet, oprócz korzyści, niesie wiele zagrożeń dla Państwa dzieci. Proszę również uwzględnić, że każde działanie, każda praca ma swoje etapy i zawsze kończy się czasem wypoczynku i relaksu. Nikt nie jest wstanie pracować dwadzieścia cztery godziny na dobę - ani nauczyciel, ani rodzic, ani dziecko. Dlatego w szkole jest coś takiego jak plan lekcji oraz ramowa liczba godzin z poszczególnych przedmiotów. Warto, byśmy wszyscy skorzystali z tego narzędzia, zwłaszcza, że nawet w dzisiejszych czasach możliwości technologiczne poszczególnych osób są różne, co niesie ze sobą ogromne trudności logistyczne, które można pokonać tylko poprzez odpowiednią organizację pracy i jej prawidłowe zaplanowanie. Bardzo proszę, byśmy wszyscy świadomie podeszli do sytuacji - to nie jest czas wakacji, dlatego tak ważne jest, by nie stracić tego czasu, tylko świadomie podnosić swoją wiedzę i umiejętności. Rolą nauczycieli jest odpowiednio zorganizować naukę na odległość, by zachęcić naszych uczniów do pracy na odpowiednim poziomie. Zadaniem rodzica jest zaś wspieranie i motywowanie ucznia w realizacji przydzielonych mu zadań i , przede wszystkim, zapewnienie maksymalnie komfortowych warunków do , niełatwej przecież, pracy w warunkach domowych. Podkreślam jednak, by zrobić to ze zdrowym rozsądkiem, wykorzystując w/w narzędzia i by pamiętać o czasie na regenerację i odpoczynek. Wierzę, iż wspólnymi siłami wykorzystamy ten czas przeformułowania naszej pracy maksymalnie efektywnie!
Zachęcam do korzystania z:
- https://epodręczniki.pl/;
- https://www.gov.pl/;
- https://cke.gov.pl/ oraz strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej;
- https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne;
- innych stron i platform edukacyjnych , jak i materiałów edukacyjnych telewizji i radia publicznego.
Z poważaniem
Dariusz Wojtowicz