Aktualności

          • Lekkoatletyczne sukcesy w Mistrzostwach Dolnego Śląska

          • 17 listopada w Wałbrzychu odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Był to kolejny dobry start uczniów ZSP w Ocicach. Zmagania, z tytułem Mistrza Dolnego Śląska w skoku w dal , zakończył Kacper Mosorka. Po zaciętej walce, III miejsce w pchnięciu kulą wywalczył Karol Kozioł , zaś Daria Chromińska, w mocno obsadzonym biegu na 600m, zdobyła IX miejsce, plasujące ją w ścisłej czołówce biegaczek województwa na tym dystansie.

            Sukcesy naszych podopiecznych na tak prestiżowych zawodach cieszą niezmiernie, ale równie budujący jest fakt, iż wszyscy uczniowie naszej szkoły, zaangażowani w wyczynową rekreację , systematycznie poprawiają swoje osiągnięcia, godząc , z powodzeniem, naukę i sport. Gratulujemy dotychczasowych  dokonań i życzymy kolejnych!

                                    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów, a za Kacpra trzymamy Kciuki, który uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się 30.11.2019r. w Toruniu.

          • Święto Niepodległości

          • ,,Żeby Polska była Polską”

            ,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

            Jakie były ojczyzny losu koleje, jakie Polska przeżyła dzieje, jak bardzo pragnęła wolności – w tę krótką podróż do przeszłości zabrali widzów uczniowie z koła teatralnego, którzy w refleksyjny, ale niezwykle merytoryczny sposób przedstawili niełatwe  losy polskiego narodu. W formie historycznych dygresji przeplatanych poezją i piosenką młodzi artyści zaprezentowali program , którym społeczność szkolna uczciła 101.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Uświadomienie uczniom  znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu nie jest sprawą prostą. Atrakcyjna i sugestywna forma przedstawienia teatralnego, zaproponowana przez uczniów klas: VII i V,  z całą pewnością trafiła do młodych odbiorców w ZSP w Ocicach.

          • "Szkoła do hymnu"

          • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju...[fragment listu Ministra Edukacji Narodowej - Dariusza Piontkowskiego]

            Z tej okazji nasza szkoła o symbolicznej godzinie 11:11 przystąpiła do ogólnoposkiej akcji "Szkoła do hymnu" i wspólnie zaśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego".

          • Szkolny Konkurs Papierowych Samolotów

          • 7 listopada odbył sie konkurs zorganizowany przez Samorząd Szkolny, który polegał na wykonaniu samolotu z papieru. Jury komkursowe oceniało długość lotu oraz wygląd samolotu.

            W kategorii młodszej - długość lotu:

            I miejsce- Gabriel Surma kl.I

            II miejsce - Paweł Dabal kl. III

            III miejsce Bartosz Marczyk - kl. II

            W katogorii starszej - długość lotu:

            I miejsce - Szymon Maziarz kl. VI

            II miejsce - Miłosz Rojek kl. VII

            III miejsce - Mateusz Karpiak kl. VI

            W kategorii - wygląd samolotu:

            I miejsce - Hanna Szylkiewicz kl. III

            II miejsce Adrian Krzeszowiec kl. VII

            III miejsce Adriana Zwolennik kl. VI

          • Kolorowo i wesoło w przedszkolu

          • W ramach projektu czytelniczego przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie na jesiennym spotkaniu w bibliotece  pod hasłem:"Kolorowo i wesoło".
            W przedstawieniach pt. "Jesienne listki" i "Dom pod grzybkiem" opowiadały o zwyczajach zwierząt i zmieniającej się przyrodzie. Potem wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi "ożywiały" dynie łącząc różne materiały. Wspólna praca sprawiła wiele radości zarówno dzieciom jak i dorosłym.
            ​​​​​​​

          • Dzień Przedszkolaka

          • Dzień 20 wrzesień to dla przedszkolaków bardzo ważna data. W tym dniu wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. Również w naszym przedszkolu hucznie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W każdej z grup panie przygotowały dla dzieci moc atrakcji.  Po zabawie w swoich salach przedszkolaki z grupy starszej i młodszej spotkały się, aby razem uczcić tak wspaniały dzień. Nie obyło się bez tańców, pląsów i słodkiego poczęstunku. Był to dzień pełen uśmiechów i radości.

             

            „W całej Polsce dzień dziś taki, że świętują przedszkolaki!”

          • Informacja

          • Informujemy, że w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, dzień 14. października jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

          • Dzień Chłopaka w naszej szkole

          • 1. października obchodziliśmy Szkolny Dzień Chłopaka. Z tej okazji zorganizowany został Plebiscyt

            ,,7 Wspaniałych". Dziewczęta oddawały swoje głosy na kolegów w siedmiu kategoriach.

            A oto wyniki plebiscytu:

            - tytuł Prawdziwego Przyjaciela, po raz drugi z rzędu, otrzymał Kordian Mrozik,

            Sportowcem Roku okazał się Kacper Mosorka,

            Zawsze Uśmiechniętym chłopakiem jest Michał Borowski,

            - na miano Szkolnego Omnibusa zasłużył Karol Kozioł,

            Pozytywnie Zakręconym chłopakiem jest Emil Potocki,

            - tytuł Szkolnego Przystojniaka przypadł Mateuszowi Karpiakowi,

            Chłopakiem, na którym zawsze można polegać jest Daniel Pielichaty.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym! 

          • Dziękujemy Kopalni odkrywkowej K. A. M. za wsparcie!

          • Nasza Szkoła zyskała nowego przyjaciela, Kopalnię odkrywkową K. A. M, która wyposażyła świetlicę w nowe klocki, zabawki oraz gry. Dzięki otrzymanym prezentom czas po lekcjach stał się bardziej atrakcyjny i sprzyjający integracji.

            Serdecznie dziękujemy Sponsorowi za pomoc.

          • Dodatkowe zajęcia w ramach projektu "Otwarty umysł - Twoją szansą na rozwój"

          • Już 1. października ruszamy z zajęciami !!!

            Poniedziałek:

            - zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klas V-VI godzina 13:20 - 14:05

            - koło biologiczne godzina 13:20-14:05

            - koło geograficzne godzina 14:15 - 15:00

            - koło matematyczne godzina 14:15 - 15:00

            Wtorek:

            - koło przyrodnicze godzina 13:20 - 14:05

            - koło fizyczne godzina 13:20 - 14:05

            Czwartek:

            -zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla klas VII-VIII godzina 14:15 - 15:00

             

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • W miniony piątek, wspólnie z kilkoma tysiącami szkół z całej Europy, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD). To kolejna wspaniała okazja mobilizująca nas do aktywności na co dzień. W tym wyjątkowym dniu postanowiliśmy sprawdzić się na wymagających torach przeszkód, a zwieńczeniem wydarzenia był mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Sami zobaczcie jak się bawiliśmy!

          • 3,2,1 START - 1. PAŹDZIERNIKA RUSZAJĄ ZAJĘCIA Z PRZEDMIOTÓW MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZYCH

          • Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć

             

             

            Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
            w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

            Beneficjent:  Gmina Bolesławiec

            Otwarty Umysł-Twoją szansą na rozwój

             

             

            ZAJĘCIA DODATKOWE DLA UCZNIÓW

            ZAJĘCIA TERENOWE – WYCIECZKI

            ZAKUP SPRZĘTU TIK I WYPOSAŻENIE PRACOWNI SZKOLNYCH

             

            Cel projektu:  Wzrost poziomu kompetencji kluczowych  oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy  u 322 uczniów i uczennic (164 K, 158 M) uczęszczających do 8 szkół podstawowych w Gminie Bolesławiec  poprzez realizację zajęć dodatkowych oraz wyposażenie szkolnych pracowni  matematyczno-przyrodniczych w niezbędny sprzęt TIK i pomoce dydaktyczne    do 30.06.2020r.

             

            Projekt realizowany w ramach RPO WD na lata 2014-2020

            Oś Priorytetowa: 10 Edukacja

            Działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

            Okres realizacji projektu: 01.09.2018-30.06.2020

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • Już jutro kilka tysięcy szkół na terenie całej Europy (i nie tylko) obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).

             

            W tym roku, w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport także będziemy częścią tego międzynarodowego wydarzenia. W planach mamy wprawić w ruch całą szkołę!!!

             

            Śledźcie nasze działania i bądźcie na bieżąco.

             

          • Stypendia Wójta Gminy Bolesławiec

          • W piątek 20 września w Brzeźniku odbyła się Gala Stypendiów Wójta Gminy Bolesławiec za osiągnięcia sportowe. O tym jak trudne jest to zadanie mogli się przekonać wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły. Oprócz uzyskania odpowiedniej średniej w klasyfikacji końcoworocznej, zachowania dobrej postawy w życiu szkolnym, muszą się wykazać sukcesami w zawodach sportowych co najmniej na szczeblu powiatowym. Za poprzedni rok szkolny z naszej szkoły uhonorowano największą liczbę stypendystów. Są to:

             

            1. Magdalena Ciaciek - VI miejsce w biegach na orientację na etapie strefowym;
            2. Szymon Maziarz – V miejsce w biegach  na orientację na etapie strefowym;
            3. Bartosz Kozak – I miejsce w biegach  na orientację na etapie strefowym;
            4. Mateusz Karpiak – IV w biegach  na orientację na etapie strefowym; II miejsce w biegach przełajowych na etapie strefowym;
            5. Gabriela Potocka – III miejsce w biegach  na orientację na etapie strefowym;
            6. Daria Chromińska – II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w czwórboju lekkoatletycznym na etapie powiatowym, II miejsce w biegu na 300m. na etapie powiatowym, V miejsce w biegu na 300m. na etapie wojewódzkim;
            7. Kacper Mosorka – I miejsce w klasyfikacji indywidualnej w czwórboju lekkoatletycznym na etapie powiatowym, II miejsce w biegu na 300m.
            8. Karol Kozioł – I miejsce w pchnięciu kulą na etapie powiatowym, VI miejsce w pchnięciu kulą na etapie wojewódzkim;
          • STREFOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

          • 20 września w Jeżowe Sudeckim odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym Biegi Przełajowe LZS. W piątkowy poranek mogliśmy spróbować swoich sił z wyróżniającymi się biegaczami Strefy Jeleniogórskiej. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów zajmując przy tym wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.Na wyróżniającą postawę zasłużyli:

            • Natalia Piróg – II miejsce,
            • Mateusz Karpiak – II miejsce,
            • Daria Chromińska – III miejsce.
          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) to wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji! W ubiegłym roku w ESSD wzięło udział blisko 2,5 mln uczniów z 33 krajów.

            ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii.

            27 września odbędzie piąta edycja tego wydarzenia.  Nasza szkoła, w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport, weźmie w nim aktywny udział. Bądźcie na bieżąco!