Poszukiwanie Skarbu w Łaziskach.
W sobotę uczniowie klasy drugiej szukali skarbu w ogrodzie w Łaziskach. Zabawa polegała na odszyfrowywaniu kolejnych wskazówek i wykonywaniu różnych zadań by na końcu dotrzeć do skarbu.
„Aby móc zacząć naszą przygodę magiczny kapelusz przygotuj sobie!” – tak brzmiało pierwsze rozszyfrowane zadanie . Dzieci ozdobiły kapelusze i wystrojone ruszyły na dalsze poszukiwania.
Kolejne zagadki doprowadziły dzieci do sowy, tam znalazły zaszyfrowaną wiadomość : „Tor przeszkód pokonaj, karteczkę weź i z nią do kuchni po gofra leć!”
Pokonanie toru przeszkód upoważniało do słodkiego poczęstunku, który dla uczniów przygotowała Pani Gosia Gorczyca. Gofry z dodatkami smakowały wyśmienicie i dodały sił do dalszych zmagań.
Po odkodowaniu kolejnego wierszowanego zadania : „W gęstych zaroślach przy wysokich brzozach, jeżyk się ukrył i coś dla Was schował” - dzieci dotarły do ceramicznego jeża. Tam znalazły zadanie do wykonania oraz niewidzialną wiadomość napisaną „sympatycznym” atramentem. Zgodnie z instrukcją, nad świeczką udało się ją odczytać: „ Do skarbu prowadzi kolejna wskazówka ukryta przy skrzydłach pięknego koguta.”
Przy kogucie dzieci odszukały wiadomość i znalazły sposób jak ją odczytać – tym razem tekst zapisany był od końca : „ Mieszkanie dla pieska gdzieś tu się ukryło, kto znajdzie zapewne wielki skarb odkryje!”
Okazało się , że nie było łatwo znaleźć budę, ponieważ była ona ukryta wśród gęstego bluszczu.
Kiedy skarb został znaleziony, radość była ogromna. Dzieci wyjęły pudełko z ciekawymi przyrządami do robienia mydlanych baniek i świetnie się nimi bawiły.
Na koniec przy ognisku upiekły i zjadły kiełbaski.
To było bardzo udane popołudnie.
Renata Buciak