
Mistrz klasy IV - Michał Małek
Mistrz klasy VI - Maja Gajowska
Mistrz klasy VII - Bartosz Kozak
Mistrz klasy VIII - Filip Golczyk
Gratulujemy
Mistrz klasy IV - Michał Małek
Mistrz klasy VI - Maja Gajowska
Mistrz klasy VII - Bartosz Kozak
Mistrz klasy VIII - Filip Golczyk
Gratulujemy
Ferie zimowe są w terminie od 4 - 17 stycznia 2021 r.
– na terenie całego kraju
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 2111)
Zimowa przerwa świąteczna: 23 - 31 grudnia 2020 r.
Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432,z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowejz dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z późn. zm).
14 grudnia mieliśmy przyjemność wręczyć nagrody laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego
pt.: „ Czyste powietrze dla zdrowia najlepsze”.
Dzieci otrzymały dyplomy oraz ciekawe nagrody, wśród których znalazły się książki, gry , smartwoche i hulajnogi.
Sprawiły one dzieciom wiele radości i zapewne zachęcą ich do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Gminę Bolesławiec.
Jeszcze raz Gratulujemy zwycięzcom!
Mikołajki to święto, na które dzieci ze z przedszkola niecierpliwie czekały. Doskonałym prezentem dla każdego dzieciaka są przede wszystkim doświadczenia. Zabawki, które otrzymają, po roku najprawdopodobniej zostaną zapomniane, a doznania pozostaną na długo w pamięci.
Zapraszamy do naszej galerii.
Dzieci z grupy młodszej z naszego przeszkola razem z Panią Sylwią Dżobak oraz Moniką Drozd miały niezwykłe spotkanie z Mikołajem.
Po przyjściu do przedszkola uwagę dzieci zwróciły ślady na schodach, korytarzu, prowadzące do sali przedszkolnej. Okazało się, że Mikołaj zostawił dla przedszkolaków prezenty. Radości było co niemiara. Mikołaj był u nas w nocy, zostawił paczki, a do tego list i tajemnicze nagranie.
Po śniadaniu przedszkolaki usiadły przed ekranem i rozpoczęło się spotkanie z naszym Mikołajem. W tym roku był bardzo przygotowany. Wiedział wszystko o każdym przedszkolaku. Pomimo pandemii nie zapomniał o dzieciach. Każdy przedszkolak otrzymał prezent. W zamian za paczuszki dzieci zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk.
Największą niespodzianką było to, że Mikołaj zgubił w przedszkolu buta. Dostaliśmy telefon od Elfa, żeby dzieci poszukały tego buta i odesłały do Laponii.
Ten dzień przedszkolaki będą pamiętały bardzo długo. Były to na pewno niezwykłe Mikołajki, pełne radości i dziecięcych uśmiechów.
Najlepszym prezentem dla nas dorosłych jest to, że dzieci nie straciły wiary w Mikołajai w jego istnienie.
Zapraszamy za rok.
Przedszkolaki i Wychowawczynie z Ocic
[art. z http://gminaboleslawiec.pl/3468/mikolaj-przybyl-mimo-pandemii.html]
Nie jest dla nikogo tajemnicą, że wszystkie tegoroczne uroczystości szkolne, z racji sytuacji epidemiologicznej, rządzą się swoimi specyficznymi prawami. Obostrzenia, reżim sanitarny i wszechobecny dystans nie stanął jednak na przeszkodzie w ZSP w Ocicach, gdzie uczniowie, właśnie z powyższych powodów, postanowili w sposób szczególny umilić społeczności szkolnej DEN i podarować nauczycielom i pracownikom obsługi coś naprawdę wyjątkowego.
Wdzięczni za to, że wielokrotnie na lekcjach przyrody, historii czy języka polskiego to nauczyciele zabierali uczniów w podróże, zaproponowali zebranym ciekawą i niezwykłą podróż - podróż na niby. Bez paszportów, bez wymiany waluty, za to z pomocą rozśpiewanych i odpowiednio przebranych podopiecznych, w egzotycznej scenografii nauczyciele mieli okazję wysłuchać przygotowanego przez uczniów programu, zasiadając wygodnie na plażowych leżakach nad brzegiem morza. W tych niezwyczajnych okolicznościach przyrody zaproszeni emeryci, nauczyciele z dyrektorem na czele oraz pracownicy administracji i obsługi wysłuchali dedykacji, życzeń, na koniec otrzymując piękne róże (całkiem nasze, nie egzotyczne 😉). Korzystając z okazji, Pan Dariusz Wojtowicz- dyrektor szkoły złożył życzenia wszystkim pracownikom, dziękując za zaangażowanie w pracę na rzecz całej społeczności szkolnej. Miłym akcentem uroczystości były życzenia od Rady Rodziców i ogromny bukiet kwiatów wręczony na ręce dyrekcji.
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. "Czyste powietrze dla zdrowia najlepsze" został rozstrzygnięty. Konkurs ogłoszony został w związku z obchodami "Dnia Czystego Powietrza", przypadającymi na 14 listopada i ustanowionymi przez Fundację Ekologiczną ARKA.
Organizatorom tj. Gminie Bolesławiec zależało, aby jego każdy z nas zrozumiał, że to od naszych codziennych wyborów zależy jakość powietrza, którym oddychamy, dlatego przypadający 14 listopada "Dzień Czystego Powietrza" jest doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że np. spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także dla środowiska.
Oceny prac dokonała komisja konkursowa, która postanowiła przyznać:
I miejsce – Natalii Piróg, Kalinie Fijałkowskiej, Igorowi Maziarz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach
III miejsce – Martynie Bochnia, Aleksandrze Urbanowicz, Kornelii Mosorka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach
Wyróżnienie – Bartoszowi Marczyk, Filipowi Karaban, Rafałowi Pik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody przekazane zostaną laureatom za pośrednictwem szkoły.
Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!
[art, Gmina Bolesławiec}
Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie, tak jak do tej pory, pracować będą również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).
Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki. Rozwiązanie to przyczyni się do zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników na terenie placówki.
Przypominamy również, że istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.
W piątek 30 października odbyłao się w naszej szkole pasowanie na ucznia. W tym roku, ze względu na pandemię, uroczstość odbyłą się bez udziału rodzicó oraz starszych kolegów.
Pasowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasisty. Uczniowie klasy pierwszej świetnie zdali swój pierwszy egzamin, prezentując to czego nauczyli się w ciągu dwóch miesięcy. Występem tym udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki w szkole.
Po egzaminie uroczyście ślubowali być godnymi Polakami i uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Na koniec pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominiki. [Dorota Zajączkowska]
Od poniedziałku, jak już Państwo zapewne wiedzą, przechodzimy w tryb pracy zdalnej. Zmieniamy nieco formę w tegorocznym wydaniu, a mianowicie uczniowie logują się na lekcję online zgodnie z planem lekcji, który funkcjonuje w szkole. Klasy zostały przeszkolone, w jaki sposób mają to robić. Odbyliśmy także próbne lekcje. Uczniowie widzą i słyszą nauczyciela, nauczyciel ma kontakt głosowy i wzrokowy z uczniem. W czasie lekcji nauczyciel będzie instruował uczniów, czy i kiedy mają włączyć mikrofony bądź kamerki. Normalnie będzie sprawdzana obecność na zajęciach, również oceny będą wystawiane zgodnie z procedurami przypisanymi do poszczególnych form sprawdzania wiedzy ucznia. Zajęcia trwają zgodnie z planem danego dnia.Jeśli mają Państwo jakiegoś rodzaju problemy techniczne lub chcieliby Państwo coś jeszcze wyjaśnić, prosimy o kontakt z nami.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej, dziękuję wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ocicach za codzienny trud wkładany w wychowanie i kształcenie młodego pokolenia, za zaangażowanie w pracy i działania na rzecz rozwoju naszej placówki.
W tym miejscu proszę Państwa o przyjęcie szczerych i serdecznych życzeń, ogromnej satysfakcji z wykonywanego zawodu, wytrwałości w ciężkiej i odpowiedzialnej pracy
w zawodzie nauczyciela oraz spełnienia wszystkich marzeń tych zawodowych i osobistych.
Wszystkiego Najlepszego!!!
Dariusz Wojtowicz
W ramach realizacji projektu „ZDALNA SZKOŁA” Gmina Bolesławiec przekazała na ręce dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ocicach sprzęt do nauki zdalnej. Urządzenia to: laptopy firmy DELL -3 szt, słuchawki z mikrofonami, oraz tablety wraz z klawiaturą marki HUAWEI MediaPad T5 w ilości 7 szt. Sprzęt przeznaczony jest do nauki zdalnej i będzie wypożyczany dla potrzebujących nauczycieli oraz uczniów w przypadku organizacji zdalnego nauczania. Dodatkowo zostało przekazane szkole nowoczesne urządzenie drukujące marki EPSON, które przeznaczone jest do dwustronnego powielania materiałów dydaktycznych,
z którego korzystają nauczyciele. Gmina Bolesławiec pozyskała środki na zakup wymienionych urządzeń przystępując do programu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Jak niełatwo jest dzisiaj zachęcić młodzież do sięgania po książkę, wiedzą chyba wszyscy – pedagodzy, bibliotekarze, rodzice…Dlatego tak ogromną rolę odgrywają wszelkie działania około szkolne, które mogą zachęcić uczniów do czytania i nauczenia się czerpania z tego przyjemności. Temu właśnie służyło wyjątkowe spotkanie, które odbyło się 30.09.2020r. w bibliotece gminnej w Ocicach. Gościliśmy panią Grażynę Bąkiewicz, z wykształcenia nauczycielkę historii, zaś z powołania świetną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, za które honorowana była licznymi nagrodami w Polsce i za granicą, m.in. nagrodą Polskiej Sekcji IBBY za powieść pt.,,O melba!”. Poza tematyką obyczajową, tak bliską nastoletnim czytelnikom, pani Grażyna Bąkiewicz, wielka pasjonatka historii, napisała cykl pt.,,Ale historia”, gdzie młodociani bohaterowie rozwiązują zagadki kryminalne podszyte wątkiem historycznym. Właśnie lektura z tego cyklu ,,Mówcie mi Bezprym” została nagrodzona przez IBBY. Jak skuteczna okazała się w swoich opowieściach pani Bąkiewicz świadczy fakt, iż po zakończeniu godzinnego spotkania uczniowie z zapałem rzucili się do stolika z tytułami pisarki, aby się w nie zaopatrzyć. Miejmy nadzieję, że nie dla samego autografu!
Serdecznie zapraszamy na zebranie ze swoimi wychowawcami. Spotkania odbędą się z zachowaniem procedur związanych z reżimem sanitarnym.
Klasa I godzina 16:15
Klasa II godzina 16:45
Klasa II godzina 15:30
Klasa IV godzina 17:15
Klasa VI godzina 17:45
Klasa VII godzina 17:45
Klasa VIII godzina 17:15
5 IX w całym kraju odbyły się różnego rodzaju inicjatywy związane z tegoroczną akcją Narodowego Czytania. Nie inaczej było w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ocicach, gdzie na lekcjach bibliotecznych kolejno spotykały się klasy IV – VII, by wysłuchać prelekcji na temat tegorocznego bohatera z– dramatu Juliusza Słowackiego pt.,,Balladyna”, jak również samego tekstu.
Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Szkolna impreza czytelnicza składała się z trzech modułów. Część wprowadzająca przybliżała słuchaczom ideę akcji Narodowego Czytania oraz jej genezę. Przed zagłębieniem się w lekturę ,,Balladyny” uczniowie klasy VIII omówili problematykę dramatu, jego bohaterów oraz wiodące motywy. Wszystko to w formie prezentacji multimedialnej, gdzie obok słowa pojawił się obraz, jakże uatrakcyjniający sam wykład. Potem już niepodzielnie rządził Słowacki! Ósmoklasiści z dużym wyczuciem nastroju oraz sporą dozą aktorskiego talentu przedstawili swoją interpretację obszernych fragmentów lektury. Tekst, choć niełatwy, przykuł uwagę uczniów klas młodszych, co można uznać za ogromną zasługę nastoletnich lektorów.
W dobie komputerów, smartfonów oraz innych urządzeń ułatwiających i uatrakcyjniających nam życie, kontakt z literaturą zaczyna być czymś rzadkim, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia. Udział w ,,Narodowym Czytaniu” to kolejna inicjatywa czytelnicza w naszej placówce. W ubiegłym roku szkolnym uzyskaliśmy certyfikat ,,Zaczytanej Szkoły”, którego zdobycie wiązało się z realizacją licznych zadań i przedsięwzięć uświadamiających uczniom, jak wartościowym towarzyszem w szkolnej wędrówce jest książka!
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Pracownicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
w Ocicach, przed nami kolejny rok szkolny, zupełnie inny od wszystkich dotychczasowych. Rok szkolny, który nadal jest zdominowany przez pandemię korona wirusa COVID-19. Rok szkolny, który zmusza nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli do zupełnie innego spojrzenia na nauczanie, który wymusza na nas poszukiwanie innego rodzaju pracy i ciągłego doskonalenia się.
Wierzę jednak, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi będzie to rok szkolny bezpieczny i udany pod każdym względem. Mimo trudnej sytuacji edukacyjnej, poprzedni rok szkolny zakończyliśmy, kolejny raz, z wynikami egzaminu ósmoklasisty powyżej średniej kraju, województwa i powiatu co jest sukcesem nas Wszystkich: Dzieci, Nauczycieli i Rodziców. Pozwala to z optymizmem patrzeć na kolejny rok.
Dlatego, proszę pozwolić mi, z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego, złożyć Wszystkim Nam: uczniom, rodzicom i pracownikom Zespołu Szkolno- Przedszkolnego
w Ocicach serdeczne życzenia. Przede wszystkim dużo zdrowia, realizacji swoich planów i zamierzeń oraz zadowolenia z osiągniętych efektów.
Życzę Wszystkim spełnienia marzeń, byśmy zadowoleni, z poczuciem dobrze i efektywnie wykonanej pracy zakończyli, za dziesięć miesięcy, następny rok szkolny.
Z poważaniem
Dariusz Wojtowicz
Szanowni Państwo, Drodzy rodzice i dzieci przed nami kolejny rok szkolny 2020/2021. Rozpoczynając go należy podsumować poprzedni, który był innych od wszystkich jakie dotychczas znaliśmy. Pod spodem do Państwa wiadomości wyniki egzaminu naszej ósmej klasy na tle populacji
w powiecie, województwie i kraju.
Przedmiot: Język polski:
SP Ocice: 66,5 %
Powiat bolesławiecki: 58,6%
Woj. Dolnośląskie: 58,8%
Polska: 59%
Przedmiot: Matematyka:
SP Ocice: 49,8 %
Powiat bolesławiecki: 42,8%
Woj. Dolnośląskie: 44,5%
Polska: 46%
Przedmiot: Język angielski:
SP Ocice: 51,8 %
Powiat bolesławiecki: 53,6%
Woj. Dolnośląskie: 55%
Polska: 54%
Przedmiot: Język niemiecki:
SP Ocice: 45,6 %
Powiat bolesławiecki: 46,1%
Woj. Dolnośląskie: 44%
Polska: 45%
Średni wynik ze wszystkich przedmiotów:
SP Ocice: 53,42 %
Powiat bolesławiecki: 50,27%
Woj. Dolnośląskie: 50,57%
Polska: 51%
Powered by aSc EduPage