• Z życzeniami do Naszych Kochanych Mam :O)

• Dzisiaj, droga Mamo,

masz twarz uśmiechniętą.

Niech przez rok cały

trwa to Twoje święto

źródło:.https://wierszykolandia.pl/zyczenia-na-dzien-matki

Wesoła piosenka na Dzień Matki - Mama moją bohaterką  słowa: Kalina Rokosz, muzyka: Michał Witek

• Egzamin ósmoklasisty: 24,25,26 maja

• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, zgodnie z ministerialnym harmonogramem w dniach 24.05. - 26.06. w naszej szkole odbywają się egzaminy zewnętrzne ósmoklasistów. W tym czasie szkoła nie realizuje zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczych. Są to dni wolne dla uczniów klas I - VII. "

• Grupa przedszkolna na kursie pierwszej pomocy :O)

• Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć ze strażakiem, Panem Łukaszem Biegaczem, w ramach przygotowań do konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć”.  Nasz gość wytłumaczył przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Podczas zajęć praktycznych dzieci dowiedziały się, jak  udzielać pomocy osobie przytomnej i nieprzytomnej, jak reagować, gdy zaatakuje nas groźny pies, a także, jak postępować w przypadku złamania kończyny czy krwawienia z nosa.

Spotkania miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi za pomoc i bardzo wartościowe zajęcia!

• IV Gminna Spartakiada Przedszkolaka

• Dnia 10.05.2022r. dzieci ze starszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w IV Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaka, która  odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach. Celem imprezy było promowanie aktywności ruchowej wśród dzieci. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w zadaniach zwinnościowo-sprawnościowych. Konkurencje, w których brali udział zawodnicy to: wyścigi po torach z przeszkodami, rzuty do ruchomego celu, przejście na dużych, piankowych stopach, sadzenie ziemniaków, strzały do bramki, układanie puzzli na czas. Dzieci z naszej drużyny dały z siebie wszystko i dzielnie pokonywały wszystkie przeszkody. Ich trud został nagrodzony medalami, dyplomami i słodkościami. Mimo zmęczenia wróciły szczęśliwe i pełne wrażeń.

• Spotkanie autorskie w bibliotece

• Dnia 18.05.2022 r. W Bibliotece uczniowie klasy I i II mieli przyjemność spotkania z autorem wielu książek- Panem Jakubem Skworzem.

Pan Jakub zaprezentował swoją twórczość , oraz eksperymenty , które spowodowały duże  zdziwienie u dzieci.

Na zakończenie uczniowie z wielką chęcią zakupili książki autorstwa pana Jakuba Skworza , każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki z podpisem.

Bardzo dziękujemy Pani Lidii za zaproszenie i uczestnictwo w warsztatach.

• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W słoneczne przedpołudnie 4.05. społeczność ZSP w Ocicach zebrała się w Domu Ludowym w Ocicach na jednym z radośniejszych apeli związanych z polską historią – uroczystością upamiętniającą kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie wszystkim zebranym okoliczności tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Po odśpiewaniu hymnu i przemówieniu dyrektora szkoły – Pana Dariusza Wojtowicza do akcji wkroczyli uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy I, którzy brawurowo zaprezentowali się w odsłonie wokalnej. Potem do akcji wkroczyli ich starsi koledzy – uczniowie z koła teatralnego. Ci z kolei, z pomocą ducha historii, przenieśli widzów do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, aby mogli uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących wprowadzeniu Konstytucji 3 Maja. Dokumentu niezwykle istotnego dla ówczesnych Polaków - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Warto wspomnieć, że określała ona zasady, na jakich miała opierać się władza państwa. A przede wszystkim, Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze, nadzieją na silną władzę królewską i silną armię. Choć przetrwała zaledwie kilkanaście miesięcy, do dziś celebrujemy i podziwiamy determinację XVIII – wiecznego społeczeństwa polskiego w dążeniu do udoskonalenia ojczyzny – wiwat trzeci maja!