• Serce za serce – walczymy o naszą Renię

Pani Renata swoje życie podporządkowała jednemu celowi – pracy z dziećmi. Szkole i wszystkiemu, co się z tym łączy, oddała serce i 28 lat pracy przepełnionej pasją i sukcesami wychowawczymi. Ten fantastyczny czas został brutalnie przerwany straszną diagnozą z 20.06. – rak złośliwy piersi. Obecnie Renia jest poddawana chemioterapii przedoperacyjnej w zakresie refundowanym przez NFZ, ale do pełnego wyzdrowienia potrzebna jest terapia celowana, która, niestety, nie zostanie sfinansowana przez NFZ.  Jak zwykle przy chorobach nowotworowych, sprawą kluczową jest czas – pierwszą dawkę leku  powinna dostać już w sierpniu. Jej koszt jest niebagatelny – 18 000 . Terapia przewiduje następnie jeszcze trzy dawki leku, co zamyka się na ten moment w kwocie około 82 000 zł. Jest to teraz suma nieosiągalna dla Pani Renaty. Na tyle wyceniono szansę na życie. Bez terapii celowanej Renata nie ma szans na operację… Wraz z całą społecznością szkolną prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc – wierzę, że przed Renią i jej uczniami jeszcze wiele lat cudownej podróży przez szkolne zawiłości.