• Lekcja biblioteczna w klasie II

• Uczniowie klasy 2 przed feriami odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Ocicach. Wizyta miała na celu poznanie przez  uczniów pomieszczeń bibliotecznych oraz zasad funkcjonowania biblioteki. Dzieci obejrzały wypożyczalnię oraz czytelnię, usłyszały jakie książki i inne materiały gromadzi biblioteka oraz dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, że w bibliotece oprócz oglądania i wypożyczania książek można miło i wesoło spędzić czas. Na koniec każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę.

• Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie II

•     12 stycznia 2024r.w klasie II odbyły się zajęcia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził pan Łukasz Biegacz, który z zawodu jest ratownikiem medycznym.

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest naszym obowiązkiem  i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać uczniów już od najmłodszych lat. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Dzięki panu Łukaszowi, uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie pod czujnym okiem ratownika mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja, która może przynieść nieoceniony efekt- ratowania życia.

• Wigilia klasowa

•   Dnia 22 grudnia 2023r.w klasie II odbyła się Wigilia klasowa.

Wigilia klasowa to świetny moment, aby atmosfera wzajemnej życzliwości przy wspólnym kolędowaniu oraz posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Uczennica – Honoratka Karpiak wystąpiła przed klasą, grając pięknie znane kolędy na flecie poprzecznym. Na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolnie.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców klasy II za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości, dzięki której uczniowie mogli świętować wspólnie przy tradycyjncyh potrawach wigilijnych .

Izabela Popko

Wigilia klasy III 22.12.2023 r.