• Spotkanie wigilijne

• Klimat Świąt Bożego Narodzenia towarzyszył w naszej szkole przez cały grudzień, ale najbardziej dało się go odczuć w czwartek, 22 grudnia. Tego dnia uroczyście zasiedliśmy do wigilijnego stołu, przy którym tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Po wspólnym wigilijnym posiłku nadszedł moment na kolędowanie. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty - w szczególności dziękujemy Honoratce za zagranie kolęd na flecie poprzecznym.  Taki dzień, pełen magii i radości, pozostanie na długo w naszej pamięci!

W ramach świątecznych warsztatów plastycznych dzieci z klasy pierwszej wykonały ,,zimę  w słoiku” dla swoich rodziców.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie świątecznych potraw oraz uczniom za wykonanie pięknych świątecznych kartek z życzeniami dla pań.

• Zajęcia robotyki w ramach programu #Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie klas 4-6 od grudnia mogą uczestniczyć w zajęciach z robotyki prowadzonych przez panią Agnieszkę Michalczuk. W ramach zajęć uczniowie pracują z Lofi.

LOFI to mikrokontroler z funkcją robota, dzięki któremu przy wykorzystaniu całego zestawu uczniowie będą mogli nabyć podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, ale również podstaw robotyki, mechaniki oraz programowania, a także fizyki. To właśni za sprawą zestawu stworzonego przez LOFI uczniowie będą mogli konstruować począwszy od układów elektronicznych, przez programowalne mechanizmy, kończąc na mobilnych robotach.

Za nami już są pierwsze zajęcia na których uczniowie składali drewniane pudełka, w których przechowywane będą stworzone na zajęciach roboty oraz inne podzespoły.

• 6 grudnia - Mikołajki

Cóż to był za wspaniały dzień ......  takie dni mogłyby być codziennie ;-)

Ale cóż poradzić , taki magiczny  dzień zdarza się tylko jeden raz w roku !

"Święty Mikołaj nocą wędruje,w okna zagląda i nasłuchuje.Gwiazdka w okna świeci,gdzie są grzeczne dzieci?*** Święty Mikołaju,Na Ciebie czekamy.Przez okno zmarznięteCiągle wyglądamy.

***Mikołaju, Mikołaju,przybądź z dalekiego kraju.Grzeczne dzieci cię witają,a niegrzeczne przepraszają.

***Mikołaju usiądź z nami wkołopobawimy się wesoło.Zatańczymy wokoło choinki,chłopcy
            i dziewczynki.
            Zaklaszczemy, zaśpiewamyi prezenty wszystkim damy.  "

Mikołajki to szczególny dzień , który bardzooooo lubimy ! W tym dniu czeka na nas zawsze mnóstwo przyjemności i radości.

I tak również było i w tym roku .... Lekcja ???? Czy już się zaczęła piersza lekcja ???? Nie słyszymy dzwonka ;-) Dziś na zajęcia zapraszał nas dzwonek Świętego Mikołaja ;-) Pod choinką czekały na nas cudowne prezenty , Mikołaj o nikim dziś nie zapomniał i to było najlepsze ! Każdy z nas był grzeczny i zasłużył na prezent !

Święty Mikołaj zostawił nam list, ponieważ nie mógł odwiedzić wszystkich dzieci i to oczywiście rozumiemy . W liście czekały na nas zadania do wykonania, które w całości z dokładnością wykonaliśmy ;-) Takie zadania to sama przyjemność ;-)

Obiecaliśmy , że 1 ważne zadanie od Świętego Mikołaja będziemy wykonywać każdego dnia : "BĄDŹCIE DLA SIEBIE ŻYCZLIWI, MILI, UCZYNNI  I NIEŚCIE DOBRO, TAK JAK JA TO ROBIŁEM".

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 30 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu MEiN "Laboratoria Przyszłości" Uczniowe klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach pokazowych prowadzonych przez edukatorów.

Zajęcia pokazowe dotyczyły:

DRUKU 3D - wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie  w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczniowie przygotowywali  drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.

JAK WIDZI KOMPUTER? - wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Uczniowie zapoznali się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to było wprowadzeniem w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.

• II Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

• 25 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Bolesławiec - pana Andrzeja Dutkowskiego.

Naszą szkołę w kategorii klas 1-4 reperezentował duet: Martyna Zamojska i Adam Kędzierski, którzy zajęli II miejsce,

oraz

w kategorii klas 5-8 reprezentowała Aleksandra Urbanowicz, która zajęłą II miejsce.

żródło zdjęć: ZSP w Bożejowicach